Mesafeli Satış Sözleşmesi | CNS Vital Signs Türkiye
MADDE 1- TARAFLAR1.1- SATICI

 

Adı-Soyadı :”POEM SOSYAL HİZMETLER SAĞLIK EĞİTİM DANIŞMANLIK LTD. ŞTİ.

Adresi :”ALTUNİZADE MAH. OKUL SK. 1 A 13 ÜSKÜDAR/ İSTANBUL”

Telefon :”+90***”

E-posta :”

Vergi Dairesi : “Üsküdar Vergi Dairesi”

Vergi Numarası : “7300367936”

1.2- ALICI

Sipariş Detayları
Sipariş No: ****
Sipariş Detayları: ****
Ödeme Metodu: *****

E-Posta: ****Telefon: ****
IP Adresiniz: ****
Fatura AdresiTeslimat Adresi
**********
*****
**********
*****

MADDE 2- SÖZLEŞMENİN KONUSU:

İşbu Mesafeli Satış Sözleşmesi’nin(Bundan sonra Sözleşme olarak anılacaktır) konusu, aşağıdaki nitelikleri ve satış fiyatı belirlenen ürün ile ilgili olarak 4077 sayılı Tüketicinin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümleri gereğince tarafların hak ve yükümlülüklerinin tespitidir.

MADDE 3- ÜRÜN BİLGİLERİ:

İşbu Sözleşme konusu ürüne; ürünün satış bedeline, teslim ve ödeme şekillerine ait bilgiler aşağıdaki gibidir:

ÜrünÜrün KoduAdetBirim FiyatıTutarı
******************TL****TL
Ara Toplam:****TL
KDV:****TL
Toplam:****TL

 

MADDE 4 – GENEL HÜKÜMLER

4.1 Alıcı, Madde 3’de belirtilen işbu Sözleşme konusu ürünün temel nitelikleri, satış fiyatı ve ödeme şekli ile teslimata ilişkin ürün bilgilerini okuduğunu ve işbu Sözleşme akdedilmeden önce gerekli teyidi verdiğini kabul ve beyan eder.

4.2 Satıcı, Sözleşme konusu ürünün sağlam, eksiksiz, siparişte belirtilen niteliklere uygun ve varsa garanti belgeleri ve kullanım kılavuzları ile birlikte teslim edilmesinden sorumludur.

4.3 Alıcı, işbu Sözleşme öncesinde ürünlere ilişkin ön bilgilendirme formunu teyit ettiğini kabul, beyan ve taahhüt eder.

4.4 Taraflar işbu Sözleşme şartlarının yanı sıra 4077 sayılı Tüketicilerin Korunması Hakkındaki Kanun ve Mesafeli Sözleşmelere Dair Yönetmelik hükümlerini kabul ettiklerini ve bu hükümlere uygun hareket edeceklerini kabul ve beyan ederler.

4.5 İşbu Sözleşme’nin tüm maddeleri Satıcı ve Alıcı tarafından okunmuş ve kabul edilmiş olup, işbu Sözleşme Alıcı tarafından elektronik olarak onaylandığı tarihte yürürlüğe girer.

MADDE – 5 CAYMA HAKKI:

5.1 Alıcı, işbu Sözleşme konusu ürünün kendisine veya gösterdiği adresteki kişiye / kuruluşa tesliminden itibaren yedi (7) gün içerisinde, işbu Sözleşmeden cayma hakkına sahiptir. Alıcı’nın, cayma hakkını kullanabilmesi için, bu süre içinde Satıcı’ya bildirimde bulunması şarttır.

5.2 Taraflar Mesafeli Satışa Dair Yönetmelik’in 7/4 gereğince aşağıdaki hallerde cayma hakkının kullanılmayacağını kabul, beyan ve taahhüt ederler;

  1. a) Cayma hakkı süresi sona ermeden önce, tüketicinin onayı ile hizmetin ifasına başlanan hizmet sözleşmeleri;
  1. b) Fiyatı borsa veya teşkilatlanmış diğer piyasalarda belirlenen mallara ilişkin sözleşmeler.
  1. c) Tüketicinin/Alıcının istekleri veya açıkça onun kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan, niteliği itibariyle geri gönderilmeye elverişli olmayan ve çabuk bozulma tehlikesi olan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan malların teslimine ilişkin sözleşmeler.

1. ç) Tüketici/Alıcı tarafından ambalajının açılmış olması şartıyla, ses veya görüntü kayıtlarına, yazılım programlarına ve bilgisayar sarf malzemelerine ilişkin sözleşmeler.

  1. d) Gazete, dergi gibi süreli yayınların teslimine ilişkin sözleşmeler.
  1. e) Bahis ve piyangoya ilişkin hizmetlerin ifasına ilişkin sözleşmeler.
  1. f) Elektronik ortamda anında ifa edilen hizmetler ve tüketiciye/Alıcı’ya anında teslim edilen gayri maddi mallara ilişkin sözleşmeler.